Akıllı Telefon Sorunları ve Çözümleri

Akıllı Telefon - iPhone Soket Değişimi

Günümüzde akıllı telefon çok önemli bir yerde. Ekran ve batarya konusunda oldukça sorun yaşandığı bu dönemde cihazlarımıza nasıl iyi bakabiliriz?

Çoğu marka, yeni seri akıllı telefon ürünlerinin fiyatını makul oranda tutabilmek için sıvı/toz korumasını düşük seviyede tutuyor ve ekran kalitesini en üst seviyeye ulaştırmıyor. Bu sayede işlemci ve bellek gibi birimlerin oranını yüksek tutabiliyorlar.

Bu orta sınıf akıllı telefonların fiyatları makul olmasına rağmen, bize bazı alanlarda zorluk çıkartabiliyorlar. Örneğin yaz aylarında deniz ve havuz gibi mekanlara daha yakın yaşıyoruz. Akıllı telefonlarımız ise bu gibi ortamlarda her an sıvı temasına maruz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Bu durumlarda yaşanabilecek sıvı temasları, özellikle cihazın iç ekranın, ses çıkışlarının, kulaklık ve şarj giriş soketlerinin bozulmasına ve işlevini tam performansıyla yerine getirememesine sebep olabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar, akıllı telefon tamiri hizmetine ihtiyaç duyuyor.

Biz, Doruk İletişim olarak sizin bu büyük sorununuza yardımcı olacak kaliteli hizmeti sağlıyoruz. Orijinal parçalar kullanılarak, servise ödeyeceğiniz ücretlerden çok daha uygun fiyatlar ile akıllı telefon tamiri hizmeti veriyoruz. Bu sayede hem telefonunuzu sıfır gibi kullanmaya devam edebilir, hem de telefonun kendisi kadar yüksek ücret ödemekten kurtulabilirsiniz.

Akıllı Telefon Batarya Sorunu

Düzensiz şarj ve cihazı yanlış veya düzensiz akım ile şarj etmekten dolayı telefonunuzun pilinin alabileceği kapasite azalır. Bu kapasite azalması problemi, akıllı telefonunuzun bataryasında aldığı zarar sebebi ile gün ortasında kapanmasına veya şarjının hızla tükenmesine ve yeniden şarj istemesine sebep olabilir.

Günümüz telefonları, yazılım adına daha sağlıklı çalışmak adına ne kadar güncelleme alsa da halen pil sorunları oluşmakta. Tabii bunun bir diğer sebebi ise günümüz teknolojilerinin el verdiği batarya sistemleri. Bu yüzden cihazınızın şarj ve batarya kullanımına fazlasıyla dikkat etmeniz gereklidir.

Akıllı telefon fiyatları, günümüzde oldukça yüksek durumda. Durum bu halde iken cihazımıza gözümüz gibi bakmamız, gerektiği zaman bakım yaptırmalı ve yaşanan sorunlar ufak dahi olsa, büyümemesini sağlamak amacı ile hemen profesyonel onarım seçeneğine yönelmeliyiz. Böylece akıllı telefonlarımızı çok daha uzun süre, tam performansında kullanabilir ve cüzdanımızın da sağlığını koruyabiliriz.

 

11 cevap

 1. Aykut dedi ki:

  Telefonumu düzensiz şarj ediyordum. Bundan sonra çok daha dikkatli olacağım.

 2. Özgür Ballı dedi ki:

  Resmen yıllardır kullandığım telefonumu şarj etmeyi öğrendim. 😀

 3. Şafak dedi ki:

  Karşıyaka’lı bir dükkanın bu kadar kaliteli şeyler yapması gerçekten beni gururlandırdı. Başarılarınızın devamını dilerim.

 4. Haktan dedi ki:

  Akıllı telefonlar ve özelikle bataryalar hakkında güzel bilgiler edindim. Ellerinize sağlık.

 5. Ercan dedi ki:

  Site çok güzel.

 6. Turan dedi ki:

  Bilgi açısından bu yazıya bakacak olursak Karşyıka’da sizden daha bilgili birilerini sanırım bulamam. Artık telefonuma veya tabletime bir şey olursa direkt size geleceğim.

 7. Hakan dedi ki:

  Telefonu şarj etmek ile alakalı çok faydalı bilgiler edindim. Teşekkürler.

 8. Haktan Güler dedi ki:

  Cep telefonu tamiri konusunda çok başarılılar. Ayrıca akıllı telefon satın almak isteyenleri de yönlendiriyorum başarılılar.

 9. Bonnienuche dedi ki:

  Akıllı telefon tamiri konusunda çok güzel bir makale olmuş. Aydınlattı.

 10. Karenfizes dedi ki:

  Hizmetlerinden gayet memnunum. Bilgileri ve deneyimleri çok yüksek. Öneririm.

 11. turan dedi ki:

  Ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir